Tagged: ракомет

0

Битола на апарати: Зарабец во Вардар

28 годишниот централен бек, довчерашен играч на германскиот гигант THW Kiel и репрезентативец на Словенија, Миха Зарабец, ќе го пополни и второто празно место на позицијата централен бек, во редовите на европскиот, балканскиот и македонски ракометен шампион РК Вардар. Како што дознаваме освен Зарабец, Вардар е пред потпис со уште еден играч на левата бековска позиција со што трансфер листата и...

Marko vujin 0

Добредојде за Марко Вујин!

Да му посакаме добредојде на српскиот ракометен репрезентативец Марко Вујин во дресот на нашиот и европски првак РК Вардар. Иако има 35 години, има уште што да каже на ракометните терени! Во Вардар доаѓа од португалскиот клуб Спортинг од Лисабон а од 2012 до 2017 година настапуваше за германскиот гигант Кил! Марко Вујин е петти најдобар стрелец во Лигата на шампионите...

Vardar 0

Црвено-Црните, Самсоненко и Политиката

Црвено-црните се Љубовта и Личната Карта на Скопје. Клубот кој од љубов и жал кон жртвите од земјотресот во 1963 година, ги менува своите бои во црвени и црни, денес се наоѓа пред тотален колапс. Клубот кој со своите млади играчи успеа да стане шампион на својата земја е оставен на немилоста на бизнисмените во оваа земја за кои нема...