Спортски вести

Тимот на Динамо Загреб со нашиот интернационалец и репрезентативец Аријан Адеми како капитен, е на прагот да обезбеди пласман во елиминационаата фаза од Лигата на Европа, или популарно наречено да обезбеди „европска пролет“. Динамо во четвртокот одигра одлично на гостувањето кај Волфсбергер, триумфираше со 0:3, а Адеми беше асистент на еден од головите. „Не сакам […] The post Адеми: Да не се лета во облаци, ни требаат уште бодови за „европска пролет“ appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Машката сениорска репрезентација на Македонија се враќа дома, за Скопје, без да одигра ниту еден од двата предвидени натпревари во „балонот“ во Талин. Ракодството на нашиот национален тим, и официјално од страна на официјалните лица на ФИБА присутни во Талин е известено дека во овој момент, нашата селекција не е подготвена за натпреварување. И согласно […] The post Нови позитивни, откажан мечот и против Естонија appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Челзи против Тотенхем е натпреварот на денот. Два лондонски клуба кои претендираат за титула ќе се сретнат на „Стемфорд Бриџ“ и очекуваме спектакуларен меч. Челзи нема пораз на 13 натпревари по ред во сите конкуренции (осум победи, пет ремија). Челзи е на третото место со 18 бода, а Тотенхем е втор со 20. Во случај […] The post НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Ќе најде ли Жозе начин да го победи Челзи на „Стемфорд бриџ“? appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Брегалница вчера на свој терен во Штип, одигра 1:1 против Тиквеш. Желбите беа победа и три нови бода со што „сините“ ќе имаа дури осум бодови разлика во однос на најголемиот конкурент за првото место на Истокот. Овака, остана разликата од пет бодови, што воопшто не е лошо, напротив. За тоа како го виде супер […] The post Ацковски по супер дербито: Брегалница заслужи победа, жалиме за пропуштените шанси! appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Мајк Тајсон и Рој Џонс Џуниор по подолго време повторно се најдоа на рингот, но нивната долго очекувана борба во Лос…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Веќе на почетокот на сезоната имавме шанса да го видиме Милан без фантастичниот Швеѓанец (имаше коронавирус) во дуелите…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Жикица Тасевски ја препороди Македонија Ѓорче Петров. Некогашниот шампион во ПМФЛ игра фантастичен фудбал – пет кола по…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
„Дедовците“ Мајк Тајсон и Рој Џонс по долга пауза повторно беа во фокусот на боксерската јавност, откако ги вкрстија…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Еден од најголемите на сите времиња, Мајк Тајсон по подолга пауза се реши да се врати на рингот и синоќа во егзибициски…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
По вчерашното дерби меѓу Академија Пандев и Вардар кое заврши со сигурна победа на шампионот (2-0), денес на програмата…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Гостувањето на Манчестер Јунајтед на стадионот „Сент Мери“ привлекува посебно внимание поради одличната форма во која…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Долго време беше во криза, на својата прва победа во новата сезона чекаше дури единаесет кола, а потоа извојува уште…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
Андреа Пирло, тренерот на Јувентус, не го криеше своето незадоволство од одиграната партија на своите избраници на…… Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Source: Gol.mk
По синоќешниот пораз од Алавес со 1:2, и тоа како домаќин, паника во кралскиот клуб. Реал Мадрид е на колена, речиси сите светски спортски медиуми ја анализираат ситуацијата со клубот, но по малку и се потсмеваат на очајната есен на тимот на Зинедин Зидан во Ла Лига. По мечот токму Зидан немаше вистинско објаснување. „Навистина […] The post Зидан во очај: Навистина не знам што се случува! appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Четворица позитивни кошаркари на Ковид-19 и еден сомнителен, засега е билансот од Талин. Нашите кошаркари и целиот стручен тим и натаму се во карантин во хотелот, се чекаат резултатите од уште неколку членови на „црвено-жолтата“ експедиција. ФИБА има протоколи за мечевите во време на пандемија коронавирус, па ако го следиме примерот на Унгарија, која не […] The post ФИБА најверојатно ќе ги одложи дуелите на Македонија во Талин? appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29
Андреј Јакимовски доби многу голема „слобода“ и врати со одлична игра во триумфот над Иглс (71:68). Против „соседите“, екипата на Вашингтон Истерн Иглс одигра дури 31.минута, што е неверојатен податок за еден „руки“ играч во силната Дивизија од НЦАА лигата. Нашиот репрезентативец стигна и до своите први конкретни бројки во оваа конкуренција. Постигна шест поени, […] The post Јакимовски со први поени, Вашингтон Стејт триумфално appeared first on Sportmedia.mk…. Прочитај повеќе
Published on: 2020-11-29