Хорват: За Вардар не треба да се трошат зборови, колку е послаб – толку е поопасен!

По пауза од шест месеци СЕХА лигата им се враќа на натпреварите и утре ќе го даде последниот патник на „фајнал-фор“ турнирот во Задар. Вардар и Нексе ќе се борат за последната виза за Хрватска, а македонскиот шампион има минимална позитива од првиот натпревар од 30-31.

Сепак, со оглед на долгата пауза утре во „Јане Сандански“ се очекува неизвесен натпревар, а стратегот на Нексе, Хрвоје Хорват испрати пофални зборови за вардарци, но верува во успех на својата екипа и пласман во финалниот турнир.

Прочитај повеќе на :https://www.gol.mk/rakomet/horvat-za-vardar-ne-treba-da-se-troshat-zborovi-kolku-e-poslab-tolku-e-poopasen

Објавено за прв пат на: 2020-08-28 Извор: Gol.mk

За други спортски вести кликни овде.

You may also like...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *