Добредојде за Марко Вујин!

Да му посакаме добредојде на српскиот ракометен репрезентативец Марко Вујин во дресот на нашиот и европски првак РК Вардар. Иако има 35 години, има уште што да каже на ракометните терени!

Во Вардар доаѓа од португалскиот клуб Спортинг од Лисабон а од 2012 до 2017 година настапуваше за германскиот гигант Кил!

Марко Вујин е петти најдобар стрелец во Лигата на шампионите со 841 гол во елитното европско натпреварување.

Среќно Марко!

You may also like...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *