Category: Забава

0

Легендарните Санаториум со нова песна „Параноја“

Врти светот околу менеИзгрева сонце, во душа мракСенки ме гонат, бегам самСите против мене? …ДА ДА ДА!!!  Ова се стиховите со кои започнува новата песна со наслов „Параноја“ од македонскиот култен бенд Санаториум. Се чини дека „камбекот“ или враќањето на сцена, се случува во вистински момент и на задоволство на нивните фанови и публика. А фановите не се разочарни од...

0

Предизборна недела на мени!

Уште еден понеделник. Дошол крај на месец, а богами сфаќам дека дошло и лето. Додека се тегнам и се мислам кој крај да го фатам, си викам сам на себе: Дај,бе, Булеварко..опушти се….нема што да се секираш границите ги отворија. Сега додуша за влез само али ние од увек сме биле познати по македонската гостопримливост – секој може да ти...

0

10 Акава модели на Корона моменти

Акава Модел #1= Границите се отвораат Кога Комисијата за заразни болести ќе даде „разумен предлог“ да ги отвори границите без тестови и изолација врз основа на 180 број на заболени на ден, исцрпени доктори, претрупани болници, а Владата ќе го усвои, дека сфатиле оти мора да научиме да живееме со вирусот. Комисијата ќе негира дека дала таков предлог, па Министерство...

0

Понеделнички муабет со Булеварко!

Си седам јас со мачето лабаво по дома, недела попладне, чекам бојлер вода да ми загрее. Недела се бањам, стандард. Гледаме нешто на ТВ и оооп црн екран, протестираат телекомите. Еден саат. Си викам „у..п..м.., шо направиме, шо ги разлутивме па против нас протестираат вака со црн екран у ова корона доба?“ Мачево ми вика: не, бе, не си разбрал..ништо...

теовел 0

Теовел Обиџуко Еуфорија

Една од позабавните работите кои ја обележаа досега годината 2020 која тргна наопаку откако Катица Јанева беше ставена во куќен притвор па сите не проколна да седиме дома, беше честитката на Оливер Спасовски по повод на денот на Ромите. Теовел Обиџуко еуфоријата од тогаш никако да стивне и по месец дена. Содржините кои имаат исклучително забавен карактер а го содржат...

gambling 0

Дали некогаш сте размислувале за Интернет Коцкањето?

Со пазар вреден над 48 милијарди американски долари, коцкањето преку Интернет се искачува на скалата на генерирање на приходи многу побрзо отколку што многу луѓе предвидуваат.  Човечката склоност да се коцка ја поттикнува потребата да се отворат нови платформи кои ќе ја задоволат оваа потреба и тоа без да морате да го напуштите вашиот дом. Се чини идеално за ова...

се почна со френд риквест 0

Се започна со еден Friend Request!

Постот е од архивите на блогот на Приказни од Булеварот од мај 2017  Масовна тепачка на социјалните мрежи на еден пост на кој опнав еден коментар, кога некој ми испраќа friend request и ме аднува на профилот. Добра тета, со цицки ко на алпинка и расни гзиња ко планинскиот масив на Шар Планина. Охоооо, си реков, еве каде може да...